vanusele 7+ / 45 min / vaheajata

Canterville'i kummitus

autor
OSCAR WILDE

lavastaja
TEELE UUSTANI
SANDRA LANGE

kunstnik
SANDRA LANGE

helikujundaja
JUHAN VIHTERPAL

valguskujundus
RENE TOPOLEV

dramaturg
VAHUR KELLER

laste hääled
SANDER TAMMELEHT ja ANDRES JÕEMA (Liivaku Lasteaed)

laval
SANDRA LANGE 

alates 7. eluaastast
kestvus 45 min

Lavastus baseerub Oscar Wilde’i maailmakuulsal lool “Canterville’i lossi vaim” ja sünnib kahe noore andeka looja Teele Uustani ja Sandra Lange koostöös, kes mõlemad on teatrialase kõrghariduse omandanud välismaal. 
Lavastuses kasutatakse nukuteatri ja teatraalse joonistamise vahendeid ning pakutakse noorele publikule nii hirmukõdi, nalja, kui kaasa tundmist, mõtlemist .
Lord Canterville’i vaim on juba sajandeid nautinud hiilgavat karjääri ja edukalt surnuks hirmutanud lossis elavaid aadlikke. Nüüd seisab ta silmitsi kaasaegse perekonnaga, kes teda oma nutiseadmete tagant üldse ei märka ja kui nad tema olemasolust lõpuks teadlikuks saavad, siis ei avalda ta neile mingit mõju. Hoopis vastupidi – lord Canterville’i vaimu ennast hakatakse nüüd kiusama. Sellisest solvangust tingituna peidab kummitus end lossi keldrisse ja üritab oma tasakaalu taastada, kuid kuna kohal on ka publik, siis see hästi ei õnnestu.
Kummitus laseb publiku silme all käiku oma kõige koletumad rollid ja hirmsamad trikid, kuid hiljutised üleelamised avaldavad oma mõju ja kõik ei lähe plaanipäraselt. 
Lõpuks peab vaataja valima, kas kummitust kiusata või hoopis talle kaasa tunda.

TEATRAALSE JOONISTAMISE ÕPITUBA / 15 min 
Peale etendust saavad lapsed osaleda teatraalse joonistamise kiirkursusel Sandra Lange juhendamisel. Õpituba sisaldub teatripileti hinnas. 

Canterville'i kummitus
Canterville'i kummitus
Canterville'i kummitus
Canterville'i kummitus
Canterville'i kummitus
Canterville'i kummitus

fotod: suurepärane Siim Vahur