Trikid noateral

autor
EDGAR ALLAN POE

dramaturg/lavastaja
VAHUR KELLER

kunstnik
BRITT URBLA KELLER

maskikunstnik
SANDRA LANGE

laulude autor
SIIM AIMLA

muusikalised kujundajad
ARA YARALYAN
VAHUR KELLER
RAHEL OLLISAAR

koreograaf
KRISTINA PAŠKEVICIUS

valguskunstnik
RENE TOPOLEV

grimmikunstnik
EVELIN SULG

hääletehnik
ANNE-LIIS POLL

tõlkinud
RAGNE KEPLER

laval
RAHEL OLLISAAR
ARA YARALYAN

2h / vaheajaga
esietendus 1. märtsil 2019 Kellerteatris
viimane etendus 13. novembril 2020 Kellerteatris
etenduse salvestust on võimalik vaadata https://kellerteater.television.ee

Öisel Pariisi kõrvaltänaval kostub ühest majast verdtarretavaid karjeid. Kui naabrid koos sandarmitega uksest sisse murravad, valitseb toas vaikus ja segipaisatud ruumis ei ole enam hingelistki. Kõik aknad ja uksed on seestpoolt suletud. Tuba lähemalt uurides avastatakse võikad saladused, millele politsei lahendust leida ei suuda. Juhtumit asub uurima geniaalse analüüsivõimega August Dupin, kelle tegelaskuju on mõjutanud nii Sherlock Holmes’i, Hercule Poirot’ kui paljude teiste hilisemate tuntud detektiivide kirjanduslikku sündi.

Agatha Christie on oma mälestustes  tunnistanud, et tema maailmakuulsa belglase eeskujuks oli Arthur Conan Doyle’i tegelane Sherlock Holmes ning Sir Doyle omakorda on pidanud oma Sherlocki eeskujuks just Edgar Allan Poe loodud Auguste Dupini. Nii peetaksegi seda erakordse analüüsivõimega tegelast, August Dupini, kõigi aegade esimeseks kirjanduslikuks detektiiviks. 

Suure publikumenuga lavastuste “Dorian Gray portree” ja “Linnud” autorid Vahur Keller ja Britt Urbla Keller jätkavad ka enda uue teatri avalavastuses gootilikus ja kaunis teatrikeeles köitvate põnevuslugude jutustamist. Väikeses ruumis avaneb suur müsteerium, mis tungib koos Siim Aimla loodud helimaailmaga, Rahel Ollisaare ja Ara Yaralyani esituses, vaatajale otse naha alla.

Mõrvad Rue Morgue'il
Mõrvad Rue Morgue'il
Mõrvad Rue Morgue'il
Mõrvad Rue Morgue'il

fotod: Teet Malsroos