Trillerid "Mäng" ja "Afäär" juulis ja augustis Anija mõisa aidas

triller "Afäär" Anija mõisas ☞ VALI KUUPÄEV / OSTA PILET 

psühhotriller "Mäng" Anija mõisas ☞ VALI KUUPÄEV / OSTA PILET


Kuna David Foley sai “Afääri” kirjutamisel otsest inspiratsiooni Anthony Shafferi psühhotrillerist “Mäng”, siis läheb Kellerteater just nende kahe lavastusega suvitama imelisse värskelt renoveeritud Anija mõisa. Trillerit “Afäär” mängitakse Anija mõisa aidas kuuel korral juulikuus ja augustis saab tulla taas sellesse kaunisse paika, et nautida Kellerteatri teist teatripõnevikku “Mäng” ning otsida seoseid, vihjeid ja viiteid nende kahe põneva loo vahel.

Anija mõis on üks kaunemaid ja terviklikumaid Põhja-Eesti mõisahooneid, mis asub Tallinnast vaid 30-minutilise autosõidu kaugusel Piibe maantee ääres.

Tulge kindlasti varem, et tutvuda ka värskelt restaureeritud härrastemajaga.
Tund enne etenduse algust on teatri piletiga Anija mõisa härrastemaja külastus soodushinnaga 5€.

Avatud on Anija Mõisakohwik. Laudade broneerimine tel 513 8611, ylle@innamorata.ee


David Foley / Andres Roosileht
AFÄÄR
triller

6., 7., 13., 14., 15., 16. ja 17. juulil Anija mõisa aidas
NB! Lisaetendus 17. juulil on nüüd müügis!

☞ VALI KUUPÄEV / OSTA PILET

Camille Liina Tennosaar
Billy Rauno Kaibiainen
Ted Riho Rosberg

autor David Foley
tõlkija, lavastaja, helikujundaja Andres Roosileht
kunstnik Britt Urbla Keller
valguskujundaja Rene Topolev
grimmikunstnik Evelin Sulg
turundusjuht Annika Land-Reisser
tegevprodutsent Jane Oksa


2h 30min / vaheajaga
Esietendus 10. aprillil 2022 Kellerteatris.


Edukas ja rikas ehtekunstnik Camille Dargus elab Soho glamuurses katusekorteris. Tüdinuna ühest järjekordsest igavast vastuvõtust, veab Camille endale koju noore ettekandja Billy. Leitud noormehes on aga varjul rohkem kui pealtnäha paistab ja peagi tuleb naisel kutsuda turvamees Ted, et jultunud Billy korterist välja visata. Nii algab ootamatute pöörete ja topeltmängudega teekond minevikku, mida Camille on püüdnud unustada.

David Foley näidend “Afäär” nomineeriti 2008 aastal New Yorgis Ameerika Põnevuskirjanike Ühenduse MWA tähtsaimale auhinnale – Edgar Award’ile. Seda aasta parima põneviku preemiat antakse New Yorgis välja kuulsa kirjaniku Edgar Allan Poe auks alates 1955. a. Esimesena pälvis MWA preemia Agatha Christie ning hiljem on selle suure tunnustuse osaks saanud ka näiteks Rex Stout, Ellery Queen, Georges Simenon, John le Carré, Stephen King ja paljud teised kuulsad autorid.

Kuigi algselt andis Foley näidendile pealkirjaks “IF/THEN” (“KUI/SIIS”), siis üsna varsti nimetas üks inglise produtsent lavateose ümber ja sellest sai “Deadly Murder” (“Surmav mõrv”). Hiljem on näidendit lavastatud samuti nime all “Deadly Game” (“Surmav mäng”), tõlgitud ka paljudesse teistesse euroopa keeltesse ja mängitud menukalt mitmel pool maailmas. Eestis jõuab David Foley triller esmakordselt lavale Kellerteatris – ja seekord taas uue nime all – “AFÄÄR”.

““Deadly Murder” on hõrk kolmikmäng, millel on rohkem pöördeid
ja käänakuid kui mõnes Agatha Christie romaanis…”
 
– UK Theatre Network

“Närvekõditav, keerukalt ülesehitatud põnevik, täis ootamatuid pöördeid
ja topeltmänge… see on värskendavalt kaasaegne triller.”
 
– Worthing Herald


Anthony Shaffer
MÄNG
psühhotriller

17., 18., ja 24. augustil Anija mõisa aidas

☞ VALI KUUPÄEV / OSTA PILET

Andrew Wyke Andres Roosileht
Milo Tindle Meelis Kubo
Inspektor Toby Elmo Kibuse

autor Anthony Shaffer
tõlkija Malle Klaassen
lavastaja ja helikujundaja Vahur Keller
kunstnik Britt Urbla Keller
valguskunstnik Rene Topolev
grimmikunstnik Evelin Sulg
maskikunstnik Sandra Lange
tegevprodutsent Jane Oksa

2,5h / vaheajaga
Esietendus 9. juulil 2020 Kellerteatris.

Udune sügisõhtu vanas Inglismaa häärberis. Kuulus põnevuskirjanik on külla kutsunud oma abikaasa noore armukese. Peremees, kes armastab kavalat mängu ja ülepakutud teatraalsust hakkab külalist veenma, et too rööviks naise juveelid. See ettepanek käivitab sündmuste ahela, millel on ettearvamatud tagajärjed.

Lavastuse aluseks on inglise kirjaniku Anthony Shafferi näidend “Sleuth”, mille järgi on tehtud kaks mängufilmi. Režissöör Joseph L. Mankiewicz’i 1972. aasta põnevusfilmis mängis kirjanikku inglise lavatäht Laurence Olivier ja naise armukest noor Michael Caine. 2007. aastal Kenneth Branagh’i vändatud trilleri duoks oli soliidsesse ikka jõudnud Michael Caine ja sarmikas Jude Law.

Geniaalse näidendi Kellerteatri versiooni tõid lavale Vahur ja Britt Urbla Keller, kes on teinud ühiselt hulga põneva atmosfääriga lavastusi.

TÄHELEPANU! Etenduses kasutatakse valju heli ja lavasuitsu, mis on tervisele kahjutu.